Home » Brouwerij De Halve Maan Brugse Zot Dubbel
Brugse Zot Dubbel (7,5%) is een heerlijk dubbel bier met een rijk aroma van amandel, honing, chocolade en bruine suiker. Dit bier stroomt zelfs via de leidingen van Brugge vanuit de brouwerij naar een aantal Brugse cafés.
Brouwerij | |
---|---|
Biersoorten | |
Land | |
Bierverpakking | |
Gisting |
Op zoek naar donker robijnrood bier? Dan zit je met de Brugse Zot Dubbel zeker goed. Het bier heeft een alcoholpercentage van 7,5% en is daarom zeker niet licht te noemen. Dit donkerbruine/robijnrood bier is gebrouwen met zes verschillende moutsoorten. Hierdoor ontstaat een complex palet van geroosterde mouten in combinatie met een bittere toets. Dit bittertje wordt vooral veroorzaakt door de toevoeging van de Saaz hop uit Tsjechië. Als je dit bier inschenkt ontstaat een stevige witte schuimkraag. Vervolgens komt een rijk aroma van amandel, honing, chocolade en bruine suiker je tegemoet. De Brugse Zot Dubbel geeft een heerlijke warme gloed op de tong en kent een ietwat bittere en hoppige afdronk. Herkenbare smaken van koffiebrand en zoethout maken dit Dubbel Bier een waar genot. Drink dit bier op een temperatuur van ongeveer 8 graden Celsius en geniet van de warme gloed!
Brouwerij de Halve maan is in 1856 opgericht door Henri Maes en inmiddels in het bezit van de 6e generatie brouwers. Deze bierbrouwerij is inmiddels gevestigd in het Belgische Brugge. Vanuit de brouwerij is zelfs een pijpleiding van ongeveer 3 km lang aangelegd met een rechtstreekse verbinding naar een aantal Brugse cafés. Brouwerij de Halve Maan is met de ‘Brugse Zot bieren’ wereldberoemd geworden. In 2008 zijn de bieren van Straffe Hendrik daar nog eens bij gekomen. Al met al is de brouwerij druk aan het investeren in vernieuwde apparatuur en bottelinstallaties om het imperium aan bieren steeds verder uit te breiden. Met de Brugse Zot Dubbel, Brugse Zot Blond en de bieren van Straffe Hendrik hebben ze in ieder geval een aantal toonaangevende bieren in huis.
De aroma’s en smaken van de Brugse Zot Dubbel komen natuurlijk niet zomaar tevoorschijn. Jarenlang is er geëxperimenteerd met verschillende ingrediënten, maar uiteindelijk zijn de volgende ingrediënten toegevoegd in het brouwproces:
In 2014 viel Brouwerij de Halve Maan dan eindelijk in de prijzen met de Brugse Zot Dubbel. Op de World Beer Awards van 2014 ontving de brouwerij een gouden medaille in de categorie: Europ’s Best Belgian Style Dubbel 2014.
De Brugse Zot Dubbel combineert prima met:
€ 2,39
Op voorraad
Bierfamilie © 2023 | Webdesign door Compass Digital
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.